Alfa kursas

Kas yra Alfa kursas? Tai evangelizacinis kursas, kurio metu susipažįstama su pamatinėmis krikščionybės tiesomis. Čia yra galimybe išklausyti paskaitas, pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus bei rasti bendraminčių.
Kam jis skirtas? Alfa kursas skirtas VISIEMS, kurie nori geriau pažinti krikščionybę bei gilintis į jos tiesas -tiek tikintiems, tiek netikintiems, ar abejojantiems.
Nuo ko prasidėjo Alfa kursas? Alfa kursas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje Šventosios Trejybės anglikonu bažnyčioje XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje. Pirminis kurso tikslas buvo neformalioje aplinkoje naujiesiems krikščionims pateikti pagrindinius krikščionybės principus. Dėl savo įdomaus turinio ir formos Alfa kursas susilaukė didelio populiarumo ir greitai paplito visame pasaulyje. Šiuo metu kursas organizuojamas 166 pasaulio šalyse, taip pat ir Lietuvoje.Lietuvoje Alfa kursas pradėtas rengti nuo 2003 m., o Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, globojant broliams dominikonams, kursai rengiami nuo 2004 m.
Kaip vyksta Alfa kursas? Kartą per savaitę, vyksta susitikimai (iš viso 12 savaičių), per kuriuos klausomasi mokymo, bendraujama diskusijų grupelėse. Kiekvienas susitikimas turi savo temą, nagrinėjami įvairūs klausimai, pavyzdžiui, „Kas yra Jėzus?“, „Kaip skaityti Bibliją?, „Kas yra malda ir kodėl svarbu melstis?“, „Ar Dievas gydo šiandien?“ ir pan., tad yra galimybė pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus. Kurso viduryje rengiamas savaitgalio renginys, per kurį daugiau sužinoma apie Šventąją Dvasią, džiugiai dalijamasi savo patirtimi.