Vaikų liturgijos grupė

„O Jėzus pasišaukė vaikučius ir tarė: „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite, nes tokių yra Dievo karalystė“(Lk 18, 16)

Mieli tėveliai, jeigu Jūsų vaikai dar maži ir Mišių liturgija jiems per sudėtinga, jei baiminatės, kad jūsų vaikų šurmulys bažnyčioje trikdys maldos rimtį – šeimų bendruomenė kviečia mažuosius į vaikų liturgijos grupę. Vaikai bus rūpestingose rankose, o Dievo Žodis jiems bus perteiktas suprantama kalba ir žaisminga forma.
Vaikai, mes laukiame Jūsų kiekvieną sekmadienį 18 val. Ateikite, drauge šlovinsim Viešpatį!
Pradžia Dievo Mėnulių bendruomenės ir Šeimų grupės mamos ir tėčiai ieškojo būdo, kaip Pirmosios Komunijos nepriėjusiems vaikams dalyvavimą Šv. Mišiose padaryti suprantamesnį ir sąmoningesnį, kad kartu su tėveliais atėjusiems vaikams Šv. Mišios nevirstų pasilakstymo po bažnyčią, patriukšmavimo laiku ar tiesiog nesibaigiančiu klausinėjimu, kada Mišios pasibaigs. Į pagalbą atėjo br. Mindaugas OP, pasiūlęs pasinaudoti Lietuvoje ir visame pasaulyje išplitusia praktika atskirai užimti vaikus Žodžio liturgijos metu. 2009 metų rugsėjį iš kelių mamų savanorių susibūrė Vaikų liturgijos komanda, pradėjusi Žodžio liturgijos tarnystę vaikams sekmadieniais, 18val. Šv. Mišiose.
Mūsų tikslas ‒ švęsti Eucharistiją su vaikais, padedant jiems aktyviai ir sąmoningai dalyvauti liturgijoje pagal jų amžių.
Kaip vyksta Žodžio liturgija vaikams. Prieš prasidedant Žodžio liturgijai, bažnyčioje susirinkusius vaikus kunigas pakviečia eiti į jiems paruoštas patalpas. Vaikai paskirstomi pagal amžių į dvi grupeles – mažutėlių ir vyresniųjų. Kiekviena grupelė turi atskirą vadovą.
Mažutėlių grupelei priskiriami ikimokyklinio amžiaus vaikai, jų užsiėmimo vieta yra „žaliasis“ kambarėlis. Čia bendravimas Dievo Žodžio tema vyksta žaidžiant ir piešiant. Kartu su vadovu vaikučiai sugrįžta į bažnyčią palaiminimui Eucharistijos dalijimo metu.
Vyresnieji, t. y. priešmokyklinio ir pradinių klasių amžiaus vaikai su vadovu renkasi bibliotekos kambaryje. Užsiėmimas vyksta tokia tvarka: įžangos maldelė su intencijomis, Dievo Žodis (skaito vadovas), vaikų pasisakymai, ką išgirdo, suprato, ko nesuprato. Mūsų tikslas: pratinti vaiką prie bendruomeninės maldos, ugdyti Dievo Žodžio klausymo įgūdžius, padėti vaikams apmąstyti ir atpažinti, ką šiandien Dievas kalba kiekvienam iš mūsų. Naudojamos pagalbinės priemonės: „Magnificat vaikams“, vaikų katechezės lapai „Dievulio link“ ir kt. Vyresnieji vaikai į bažnyčią sugrįžta Aukos liturgijai.
Vaikų liturgijos komanda. Vaikų liturgija laikosi ant ištikimųjų savanorių pečių: šiuo metu yra 8 mamos, kurios paeiliui tarnauja mažutėlių grupelėje, ir 3-4 savanorės, užsiimančios su vyresniaisiais. Vasaros metu komanda atostogauja.
Labai kviečiame jaunimą, mamas, tėvelius prisijungti prie mūsų komandos!!! Tie, kam rūpi pasitarnauti mažutėliams, būtinai prieikite prie vadovų bet kurį sekmadienį, o paprastą dieną – užeikite į zakristiją palikti savo kontaktų, taip pat galite tiesiai skambinti koordinuojančiam asmeniui (Inga, 868554070).
Vaikai, mes laukiame Jūsų!!!